Kaštany jsou luxusní pochoutkou

Kaštany jsou luxusní pochoutkou

Čvn 14, 2018 / By : / Category : Nákupy

.

S jedlými kaštany se můžeme pravidelně setkat převážně v zimním období, kdy jsou u nás na trhu dostupné a dovážené ze zahraničí. Zimní sezóna je pro ně ideálním obdobím, kdy se jejich chuť pojí s magickým obdobím, jakým jsou Vánoce. Obzvláště na Vánočních trzích si jich můžete dopřát dosyta jako pečenou lahůdku.
pražené kaštany.jpg

Výjimečné vlastnosti jedlých kaštanů:
·        dokážou pročistit naše játra od škodlivin
·        mají příznivé účinky pro lidi s depresemi
·        ocení jich i diabetici, pro kterých jsou zcela vhodné
·        do značné míry pomáhají při průjmovém onemocnění
·        využívají se při homeopatické léčbě
·        jsou bohaté na vitamíny, minerály a tolik potřebné bílkoviny
·        jsou ideální potravinou v době detoxu
·        posilují vlasy a zpevňují nehty
·        jsou vhodné při silných bolestech hlavy a migrénách
Svým způsobem by se kaštany https://www.regumis.cz/kastanem-proti-nespavosti/mohly považovat za další superpotravinu, která našemu tělu přirozeně prospívá. Velkým plusem, kterým tento plod disponuje je nezaměnitelná chuť, které odolá jen skutečně málokdo. Neznámějším a nejvíce používaným způsobem tepelné úpravy je právě jejich pečení, které snadno zvládnete i u vás doma v troubě. Nejlepší efekt však dosáhnete na otevřeném ohni, když je budete míchat v pánvičce.
jedlé kaštany.jpg

.

Jak je uchovat a dopřát si je po celý rok?

I když se kaštan jedlý těší tomu, že se hravě uchytí i v našich končinách, jedná se o sezónní skvost, který si nemůžete dopřát po celý rok. Tedy jen v případě, že se nepostaráte o to, aby tomu tak nebylo. Pokud si kaštany necháte zmrazit tak, že jich uložíte do nepropustného sáčku (nejlépe mikroténového nebo určeného na zmrazení potravin), uchovají si svou typickou vůní a nijak tím, že budou odpočívat v mrazu neutrpí. Tak šup, běžte si udělat místo v mrazáku, které bude připravené jen pro tuto vynikající delikatesu a „zlatou“ potravinu, která má na naše zdraví, vitalitu a lepší funkci orgánů nepopíratelně pozitivní účinky.

Ohodnoťte příspěvek
.
Žádné komentáře