Moderní fitness pro začátečníky: co vyzkoušet a na co se zapsat?

Moderní fitness pro začátečníky: co vyzkoušet a na co se zapsat?

Dub 10, 2018 / By : / Category : Ženy

V dnešní době není vůbec žádný problém se zapsat na fitness nebo třeba do posilovny, jak se tomu říkalo kdysi. V dnešní době ale právě ve fitness převládají moderní technologie, trenéři, osobní cvičitelé a podobně. Proto se klidně může stát, že se například nebudete schopni zorientovat ve všem, co fitness nabízí.
1.       Najměte si osobního trenéra
2.       Nechte si poradit od přátel, kteří do fitness centra chodí pravidelně
3.       Udělejte si online průzkum a všechno nastudujte
poloha plank

To jsou tři možnosti, ze kterých si můžete vybrat. Ovšem klidně se může stát, že budete potřebovat všechny tři tyto položky najednou, zvlášť pokud chcete brát trénování vážně.

Každé fitness centrum je jiné a každé nabízí jiné specializace

Různé aktivity, které nás budou bavit, budou vyhovovat našemu tělu, ale také tomu, jak si představujeme trávení volného času nebo třeba výsledku naší postavy. Dalším důležitým bodem je zjištění, jaké máme nemoci a jakým tréninkům se vyhnout.
Proto je složité si vybrat z rozsáhlé nabídky, která je navíc většinou v cizím jazyce a nedá se úplně dobře přeložit do češtiny.
posilování s trenérem
Co byste si měli vyzkoušet?

1.       Wearables
Jedna z novinek moderního fitness. To jsou všechny přístroje a měřiče, které se dají nosit na lidském těle při sportu. Měří kroky, uběhnuté kilometry, ale také monitorují srdeční a tepovou frekvenci a nádechy, také mohou obsahovat GPS zařízení.
2.       Crossfit
To je trénování vlastní váhou. Nepoužívá se při něm téměř žádné náčiní, takže je finančně nenáročný.
posilování břicha
3.       HIIT
Třicetiminutové cvičení a patří do řady lékařských fitness cvičení. Je intenzivní a hrozí při něm nejmenší riziko zranění.
4.       Tělo a duše (body and Mind)
To je cvičení, při kterém dáváte prostor nejenom tělu, aby se protáhlo a procvičilo, ale také své duši. Mezi taková cvičení patří například pilates, případně některé varianty jógy, ale také cvičení pro různě pohybově nemocné nebo spirální terapie.