Nevíte, z čeho stavět? Cihla to jistí

Nevíte, z čeho stavět? Cihla to jistí

Dub 08, 2019 / By : / Category : Dům a byt

Vybudování vlastního domu je zásadní investicí. Tam, kde budeme bydlet, bychom se určitě měli cítit příjemně, bezpečně a náklady na provoz by měly být co nejmenší. Důležitá je také jednoduchost výstavby a systémové řešení detailů, které maximálně vylučuje poruchy.

stavební práce na domě

·        Bohatá nabídka

Mnozí přitom začínáme šetřit už na hrubé stavbě. Přitom právě kvalita materiálu a zhotovení hrubé stavby se výrazně projeví na celkovém výsledku. Na stavbu rodinných domů se používají cihly, pórobeton, dřevo a materiály na bázi dřeva, ale dokonce i sláma. V nabídce realitních kanceláří však mají cihlové domy vyšší hodnotu. Jejich výhodou je dlouhá životnost, pevnost, odolnost, jakož i zdravotní nezávadnost, nehořlavost či schopnost akumulovat teplo. Bez zateplení tepelněizolační parametry cihel se za posledních 25 let zvýšily téměř desetinásobně. Některé typy lze i bez dodatečného zateplení použít na stavbu domů. Cihelné bloky, vyplněné polystyrenem, mají vysokou únosnost a zároveň jejich tepelněizolační vlastnosti vyhovují požadavkům pro nízkoenergetické domy.
cihly na projektu

·        Tři řady: Vyberte si firmu se servisem

Myslete na to, že hrubou stavbu netvoří pouze zdivo, ale i překlady nad otvory, strop a většinou i komín. Proto je výhodnější vsadit na jednoho výrobce a dodavatele s dobrým servisem.

1. Komplexní systém od jednoho výrobce je plus

Výhodou tohoto rozhodnutí je, že se vyhnete problémům, které zapříčiňuje použití rozdílných materiálů. Návaznosti konstrukcí se vyřeší do detailu.

2. Nabízí vám dodavatel i servis?

Při výběru dodavatele materiálu se zajímejte i o to, jaký servis vám poskytne. Pokud servis funguje, nemusíte pak komplikovaně shánět či dokupovat pomůcky a materiály pro zdění. Můžete se poradit s odborníky a ušetříte si spoustu starostí a času.

3. Jaká široká může být paleta služeb?

Vsaďte na firmu s širokou nabídkou služeb, kam patří:

 Zpracování cenové nabídky s výpisem materiálu, zpracování kladečského plánu stropu a překladů,

 služby statika, vypracování energetického certifikátu budovy, návrh komínového tělesa a výpočet spalinové cesty, doprava materiálu na stavbu, vykládka hydraulickou rukou, svoz palet, půjčení pomůcek pro zdění, aktivní pomoc při založení zdiva.

Žádné komentáře